Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego
i innych zwolenników WOLNOŚCI
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Balcerowicz musi odejść czy może trzeba by został?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> Ideologia, religia, światopogląd
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Rycy
Gość


PostWysłany: Pią 14:45, 10 Mar 2006    Temat postu: Balcerowicz musi odejść czy może trzeba by został?

Ostatnio bardzo popularnym tematem jest Balcerowicz. Czy waszym zdaniem po ostatnich wydarzeniach powinien zostać na swoim stanowisku i ogólnie jak oceniacie jego postępowanie w ciągu ostatnich lat?

Jak dla mnie lepiej by było gdyby go w końcu wysiudali. Był 16 lat w PZPR potem był nawet szefem UWoli to od razu go skreśla jak dla mnie...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mirgem
Dołączył: 20 Paź 2005
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 6:08, 11 Mar 2006    Temat postu:

Musi zostać, bo jak odejdzie to na jego miejsce wejdzie ktoś jeszcze gorszy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 6:26, 11 Mar 2006    Temat postu:

Moim zdaniem za bardzo dusi inflację.
W zasadzie inflacja na poziomie 2% może zostać uznana za nieszkodliwą dla gospodarki (tak wyczytałem w mądrych książkach, ale nie powiem juz w jakich), natomiast przez pana B. była ona ubijana nawet poniżej 1.
Powód drugi:
To właśnie jegomość B. jest odpowiedzialny za podwyżkę podatków za czasów rządu AWS/UW i za politykę "schładzania gospodarki" w owym czasie, bo 7% to było dla niego za szybko.
A było za szybko, bo przez te 8 lat jakie upłynęły od tamtego czasu do momentu wejścia do ZSRE nasz PKB zwiększyłby się o ponad 50% i okazałoby się wtedy,
że można się rozwijać bez tej całej pie....onej UE.

Dla mnie jest to człowiek, dla którego interes Polski nie stoi na pierwszym miejscu.

Robert Kaczyński
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Rycy
Gość


PostWysłany: Sob 10:00, 11 Mar 2006    Temat postu:

rkacz napisał:
Dla mnie jest to człowiek, dla którego interes Polski nie stoi na pierwszym miejscu.


A znasz kogoś z UWoli u którego Polska była na pierwszym miejscu? Może Borusewicz. Ujazdowski był za krótko w UD żeby się jakoś szczególnie zaplamić. Zresztą Ujazdowskiego wywalili za to że głosował za lustracją, przeciw odwołaniu rządu Olszewskiego i przeciw powołaniu Pawlaka w 1992 roku.

Co do Balcerowicza to śmieszy mnie jeden argument. Że Balcerowicz jest wspaniały bo przepowiedział w latach 70., że polityka gospodarcza PRL doprowadzi Polskę do bankructwa. Każdy człowiek który myślał rozumem a nie propagandą za PRL to wiedział Wg. mojej matki dziadek mówił już o tym w latach 50, a moze i wcześniej. Tak więc nie wiem co to za szczególne odkrycie ze strony Balcerowicza. Poza tym po ogłoszeniu tej genialnej myśli i tak dalej siedział w PZPR. To jest żałosne po prostu...

Poza tym znalazłem na stronie Artura Zawiszy coś co powinno zamknąć Gronkiewicz usta. Jest to test przeprowadzony przez BuissnesWeek test sprawdzający wiedzę o ekonomii ludzi którzy kierują komisjami zajmującymi się sprawami gospodarczymi. Jest to odpowiedź na zarzuty Gronkiewicz że w PiS się na gospodarce nie znają.

BuissnesWeek 23/2005 napisał:

Zdali na trzy i na pięć
BusinessWeek 23/2005 (187)

Co szefowie sejmowych komisji gospodarczych wiedzą o ekonomii

BusinessWeek sprawdził znajomość podstaw ekonomii u posłów, którzy kierują sejmowymi komisjami mającymi wpływ na gospodarkę i finanse kraju. Najważniejsze ustalenia wszystkich ustaw powstają właśnie w komisjach sejmowych, a nie na sali plenarnej.

Teoretycznie do komisji z każdego ugrupowania kierowane są osoby, które znają się na danej dziedzinie życia. Szefami powinni być eksperci.
W praktyce jednak stanowiska w prezydium komisji rozdawane są według parytetu. Każda partia musi mieć określoną liczbę przewodniczących komisji. Czy tym razem na stanowiska trafiły właściwe osoby?
BusinessWeek wziął na celownik szefów siedmiu komisji (w dniu naszego eksperymentu w sejmie nie było Wojciecha Mojzesowicza, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jacka Piechotę przepytaliśmy w Szczecinie). Jak jednak obiektywnie ocenić wiedzę tych osób?

Podczas naszego eksperymentu posłużyliśmy się fragmentem testu z egzaminu wstępnego na wydział ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Posłowie musieli odpowiedzieć na dwanaście pytań. Do wyboru mieli zawsze cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Nasz test składał się z dwóch części. Pierwsza sprawdzała wiedzę teoretyczną. W drugiej, umownie nazwanej matematyczną, należało m.in. wyliczyć stopę bezrobocia, zatrudnienia oraz oszacować opłacalność pewnej inwestycji.

Parlamentarzystów przepytaliśmy w przerwach obrad Sejmu. Żaden z nich nie był uprzedzony o tym, że będzie zdawał nasz egzamin.
Pierwsza odpowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była prezes NBP opuściła wszystkie pytania matematyczne.
- U mnie to studenci zawsze liczyli - tłumaczyła, uśmiechając się. Pytania, na które szefowa Komisji Skarbu Państwa nie wskazała odpowiedzi, uznaliśmy za błędne. Stąd dość niska ocena.
Z matematyką miał problem również jej partyjny kolega Waldy Dzikowski, szef Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Również nie odpowiedział na żadne pytanie wymagające policzenia. Miał także problem z kilkoma zadaniami z teorii. Z opresji ratowali go koledzy. - O, ty się znasz na ekonomii. Zobacz te pytania i powiedz, co oznacza postęp ekonomiczny - zawołał przechodzącego obok Marka Sawickiego. Poseł PSL podpowiedział trafnie. Oddalił się jednak dość szybko i nie pomógł w rozwiązywaniu zadań matematycznych. W końcu Dzikowski oddał częściowo nierozwiązany test i poszedł na spotkanie z kolegą.

Najwięcej oporów przed zdawaniem egzaminu miał szef komisji finansów.
- Jestem prawnikiem, a nie ekonomistą - westchnął Wojciech Jasiński. Dopiero gdy usłyszał, że jego partyjni koledzy wzięli udział w naszym eksperymencie, usiadł nad testem. - Wie pan, każdy się trochę boi, że okaże się tym najgorszym - przyznał, gdy oddawał odpowiedzi.
Posłom nieco utrudniliśmy zadanie. Razem z testem na egzaminach wstępnych maturzyści otrzymywali wykład związany z tematem zadań. Uważny czytelnik mógł tam znaleźć albo gotowe odpowiedzi, albo podpowiedź, jak niektóre zadania wykonać. - To dlatego test, który otrzymali posłowie, może nieco tracić pierwotny sens - uważa prof. Tomasz Żylicz, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego.
Uznaliśmy jednak, że posłowie powinni mieć większą wiedzę niż maturzyści. Wyniki, choć nie najlepsze, nie były też najgorsze. - Nie zdarza się, aby ktoś miał sto procent dobrych odpowiedzi. Studenci przeważnie odpowiadają na połowę pytań - przyznaje prof. Żylicz.

W większości szkół wynik 60 proc. pozytywnych odpowiedzi z testu daje ocenę dostateczną. Jednak prawdziwy sprawdzian szefowie komisji przejdą podczas prac w parlamencie. Wtedy jednak taryfy ulgowej nie będzie.

Waldy Dzikowski (PO)
Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
Wykształcenie: Wydział Chemii Politechniki Poznańskiej, inżynier chemik
Doświadczenie zawodowe związane z komisją:
Od 1990 r. przez 11 lat pełnił funkcję wójta Tarnowa Podgórnego
Wynik testu: 43 proc. prawidłowych odpowiedzi

Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO)
Przewodnicząca Komisji Skarbu Państwa
Wykształcenie: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; profesor Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Doświadczenie zawodowe związane z komisją: prezes Narodowego Banku Polskiego, wiceprezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju
Wynik testu: 50 proc. prawidłowych odpowiedzi

Wojciech Jasiński (PiS)
Przewodniczący Komisji Finansów Publicznych
Wykształcenie: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Doświadczenie zawodowe związane z komisją: 1997-2000 członek zarządu i prezes firmy Srebrna sp. z o.o. 1998-2000 członek RN Banku Ochrony Środowiska. Członek komisji finansów w Sejmie IV kadencji
Wynik testu: 58 proc. prawidłowych odpowiedzi

Bogusław Kowalski (LPR)
Przewodniczący Komisji Infrastruktury
Wykształcenie: absolwent Wydziału Historycznego UW, doktorat na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW
doświadczenie zawodowe związane z komisją: wicemarszałek województwa mazowieckiego
Wynik testu: 58 proc. prawidłowych odpowiedzi

Jacek Piechota (SLD)
Przewodniczący Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości
Wykształcenie: Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej
Doświadczenie zawodowe związane z komisją: minister gospodarki, przewodniczący sejmowej Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Sejmie III kadencji, członek Komisji Przekształceń Własnościowych w Sejmie II kadencji, wiceprezes Fundacji Rozwoju Pomorza
Zachodniego (IX 2001 r.).
Wynik testu: 66 proc. prawidłowych odpowiedzi

Rajmund Moric (Samoobrona)
Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej
Wykształcenie: wyższe, inżynier górnik
Doświadczenie zawodowe związane z komisją: (były) przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Górników i członek Komitetu Wykonawczego oraz Rady OPZZ.
Doradca Leppera w dziedzinie górnictwa.
Wynik testu: 58 proc. dobrych odpowiedzi

Artur Zawisza (PiS)
Przewodniczący Komisji Gospodarki
Wykształcenie: KUL, Wydział Nauk Humanistycznych (filolog polski, filozof teoretyczny)
Doświadczenie zawodowe: W 1993 asystent przewodniczącego KRRiT Marka Jurka. Współtworzył i był pierwszym redaktorem naczelnym Naszego Dziennika. 1999-2001 powszechne towarzystwo emerytalne PZU - doradca zarządu.
Wynik: 83 proc. prawidłowych odpowiedziPorównajmy wynik Zawiszy z PiS i ,,znawczyni gospodarki" Gronkiewicz i dojdziemy do odpowiednich wniosków...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kopytko
Gość


PostWysłany: Nie 16:35, 12 Mar 2006    Temat postu:

szkoda, że w programie gospodarczym PiS już nie jest tak kolorowo Sad Z wykształcenia p. Gronkiewicz-Waltz wynika, że nie powinna zajmować się sprawami ekonomicznymi. Tak samo p. Jasiński nie powinien być ministrem skarbu. Widziałem jego wypowiedź we wproście, że "firmy państwowe są zarządzane lepiej niż prywatne" i "państwowe firmy powinny mieć dotacje z budżetu państwa"- no comment...

Wynik posła Zawiszy bardzo zaskakujący, wykształcenie ma ultrahumanistyczne, więc wynik zaskakujący...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Rycy
Gość


PostWysłany: Nie 16:48, 12 Mar 2006    Temat postu:

Pan Zawisza ma bardzo rozległą wiedzę. Będąc na spotkaniu z nim w zeszłym roku zaskoczyło mnie że tak w sumie młody człowiek może tyle wiedzieć. Może Korwina nie prześciga ale niedaleko mu brakuje. Co do programu PiS to jak odejmie się te nierealne rzeczy to nie jest tak źle. Wogóle byłem już na spotkaniach z Kurskim, Zawiszą, Poncyljuszem i Małgorzatą Gosiewską (była żona Przemysława) i wogóle to co mówili nie miało za wiele wspólnego z socjalizmem. I miało ręce i nogi. A Jasiński i tak będzie prywatyzował. Marcinkiewicz go już tam ustawi założę się. Jasiński to osoba nienajwyższego poziomu i dobrze. Można nim łatwo sterować na tyle że to co mówi można olać bo i tak nie będzie tego robił. Przynajmniej PiS zapewni uczciwą prywatyzację nie tak jak ci wszyscy AWSowcy, UWole o komuchach nie wspominając.

Poza tym może byś się zarejestrował? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kopytko
Gość


PostWysłany: Pon 9:52, 13 Mar 2006    Temat postu:

nie chce mi sie Smile Razz

Ale co z tego, że na tych spotkaniach tak mało mówili o socjaliźmie, jeżeli Marcinkiewicz głośno i dużo mówi o rzekomym nowym Instytucie Wychowania, Narodowym Centrum Monitorowania Mediów (lol), zapowiadał także, że w kolejnych latach zwiększy wydatki socjalne...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Pon 10:20, 13 Mar 2006    Temat postu:

już jestem zarejestrowany Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Rycy
Gość


PostWysłany: Pon 10:42, 13 Mar 2006    Temat postu:

Doskonale Laughing

Ja to już się przyzwyczajam do tego, że w Polsce socjalizm będzie. Ale myślę, że jakiegoś strasznego nam PiS nie wprowadzi...Ogólnie do samorządu UPR mógłby z PiSem startować. W Stronnictwie Narodowym czy Lidze Obrony Suwerenności Polski jest więcej socjalizmu. Co gorsza oni są socjalistami naprawdę a nie farbowanymi Confused
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Pon 12:51, 13 Mar 2006    Temat postu:

troche zeszlismy z tematu, ten temat mial byc o balcerowiczu Smile o wyborach samorządowych jest inny Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Pon 17:54, 13 Mar 2006    Temat postu:

Rycy napisał:

Ja to już się przyzwyczajam do tego, że w Polsce socjalizm będzie.
Ale myślę, że jakiegoś strasznego nam PiS nie wprowadzi...


Nie musi wprowadzać, straszny socjalizm już jest. W niewielkich fragmnetach przez pis likwidowany, w olbrzymich poglębiany.

Rycy napisał:

Ogólnie do samorządu UPR mógłby z PiSem startować. W Stronnictwie Narodowym czy Lidze Obrony Suwerenności Polski jest więcej socjalizmu.


To moze z SLD. W Antyklerykalnej Partii "Racja" i Zielonych jest więcej lewactwa Wink
[/code]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Pon 18:12, 13 Mar 2006    Temat postu:

mieszko napisał:
Rycy napisał:

Ja to już się przyzwyczajam do tego, że w Polsce socjalizm będzie.
Ale myślę, że jakiegoś strasznego nam PiS nie wprowadzi...


Nie musi wprowadzać, straszny socjalizm już jest. W niewielkich fragmnetach przez pis likwidowany, w olbrzymich poglębiany.

Rycy napisał:

Ogólnie do samorządu UPR mógłby z PiSem startować. W Stronnictwie Narodowym czy Lidze Obrony Suwerenności Polski jest więcej socjalizmu.


To moze z SLD. W Antyklerykalnej Partii "Racja" i Zielonych jest więcej lewactwa Wink
[/code]


A propos: feliweton o socjaliźmie:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Wto 10:59, 14 Mar 2006    Temat postu:

JKM pisał we wproście??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Wto 12:04, 14 Mar 2006    Temat postu:

kamfit napisał:
JKM pisał we wproście??


Drugi osoba z taka reakcja. A co w tym dziwnego? (pytam bez ironii)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Wto 15:57, 14 Mar 2006    Temat postu:

nie wiedzialem, ze on tam pisal, myslalem, ze on sie ograniczał do NCzas i Angory
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Wto 16:33, 14 Mar 2006    Temat postu:

kamfit napisał:
nie wiedzialem, ze on tam pisal, myslalem, ze on sie ograniczał do NCzas i Angory


Jeśli nic się nie zmieniło (?), pisze również w Dzienniku Polskim (piatki), TEMI (tarnowska gazeta lokalna).

Pisał też w Lini Otwockiej... a zresztą, wszystko jest w Dział ogólny/[Przyklejony]Felietony Korwina


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Czw 10:41, 16 Mar 2006    Temat postu:

spoko, wiem ze pisal jeszcze w innych czasopismach tylko nie pamietalem nazwy, ale zaskoczylo mnie ze pisał we wproscie Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Czw 14:57, 16 Mar 2006    Temat postu:

kamfit napisał:
spoko, wiem ze pisal jeszcze w innych czasopismach tylko nie pamietalem nazwy, ale zaskoczylo mnie ze pisał we wproscie Smile


Napisz coś jak możesz w dziale Polityka o RAŚ.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 16:41, 16 Mar 2006    Temat postu:

Cytat:

Napisz coś jak możesz w dziale Polityka o RAŚ.

Przy okazji mógłbyś dopisać, czy macie może kogoś w Jastrzębiu.
Wiem, że w wyborach samorządowych RAŚ startował. Tylko nie pamietam, czy w ostatnich, czy jeszcze dawniej.

R. Kaczyński
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Czw 17:32, 16 Mar 2006    Temat postu:

wiem ze startowal.... 8 lat temu UPR razem z innymi organizacjami regionalnymi, w tym RAŚ.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Andrzej B Jędrzejewski
Gość


PostWysłany: Nie 14:27, 26 Lis 2006    Temat postu:

Moim zdaniem powinien zostać. Nie widzę jak na razie lepszego człowieka na to stanowisko. Owszem forsuje PLN, ale przede wszystkim nie dał się socjalistom w sprawie umożliwienia im dorwania się do kasy. Każdy inny jest umoczony partyjnie i zależny od tych partii
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
amarok
Gość


PostWysłany: Nie 15:07, 26 Lis 2006    Temat postu:

dla mnie każdy kto forsuje wprowadzenie euro i likwidację złotówki zasługuje na kulę w łeb :]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Andrzej B Jędrzejewski
Gość


PostWysłany: Pon 3:03, 27 Lis 2006    Temat postu:

We wcześniejszym swoim poście wydawało mi się, że Balcerowicz powinien zostać z uwagi na brtak lepszej kandydatury. Ale po przeczytaniu art. o korporacji ponadnarodowej Triateral Commision związanej z grupą Bilderberg, oraz roli Olechowskiego jaką pełnił w czasie wyborów prezydenckich, w których promował Donalda Tuska, stwierdzam, kategorycznie, że Balcerowicz nie może w żadnym przypadku zarządzać NBP
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Pon 8:30, 27 Lis 2006    Temat postu:

Andrzej B Jędrzejewski napisał:
We wcześniejszym swoim poście wydawało mi się, że Balcerowicz powinien zostać z uwagi na brtak lepszej kandydatury. Ale po przeczytaniu art. o korporacji ponadnarodowej Triateral Commision związanej z grupą Bilderberg, oraz roli Olechowskiego jaką pełnił w czasie wyborów prezydenckich, w których promował Donalda Tuska, stwierdzam, kategorycznie, że Balcerowicz nie może w żadnym przypadku zarządzać NBP


Wrzuć prosze linka do artykułu do działu Polityka


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Andrzej B Jędrzejewski
Gość


PostWysłany: Pon 11:28, 27 Lis 2006    Temat postu:

To jest d dwumiesięczniku NEXUS i jest tam około 4 strn drobnego druku, ale postaram się przepisać obszerne streszczenie i umieszczę w poliyyce
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
mikkeforapl
AdministratorDołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Wto 8:33, 12 Gru 2006    Temat postu:

Andrzej B Jędrzejewski napisał:
To jest d dwumiesięczniku NEXUS i jest tam około 4 strn drobnego druku, ale postaram się przepisać obszerne streszczenie i umieszczę w poliyyce


Bylibyśmy bardzo wdzięczni. Jeśli będzie wystarczająco interesujące, postarałbym się - oczywiście za zgodą - na publikacje również w innych serwisach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 17:54, 22 Sty 2007    Temat postu:

Jak dla mnie to lepszego gościa mimo wszystko niż Balcerowicz na to stanowiska ciężko znaleźć szkoda, że teraz będzie Skrzypek, który wygląda na matoła i wypowiada się w sposób jak to określił mój kumpel - jak ja, gdy interpretuję zadany do domu wiersz, który widzę pierwszy raz na oczy Laughing . Nie mam do niego za wiele zarzutów, jakby nie patrzeć wiedzę ma wielką.
Ktoś tu pisał o spotkaniach, cóż Poncyljusz czy jak się go tam pisze tez jest dla mnie matołem, obsadza spółki ludźmi, którzy nie mają pojęcia o niczym ! Przykład ? Prezesem katowickiego węgla został 29 letni politolog :/
Zawisza jeśli chodzi o całą komisje Balcerowicza się kompromitował, ale ogólnie daje rade.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Spaulding
Gość


PostWysłany: Pon 19:24, 22 Sty 2007    Temat postu:

"Prezesem katowickiego węgla został 29 letni politolog :/ "
no to co?
jak to zauważył pewien człowiek - współcześnie Boy Żeleński nie mógłby być tłumaczem...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 19:37, 22 Sty 2007    Temat postu:

Licencjonowanie i te sprawy, poczytaj Michale L w "NCz!".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
kamfit
Gość


PostWysłany: Wto 9:48, 23 Sty 2007    Temat postu:

wśród wolnorynkowców jeśli chodzi o Balcerowicza to są podzielieni, np. Balcerwoicza bronią m.in.: Rafał Ziemkiewicz, Jan Winiecki, Wacław Wilczyński i chyba Tomasz Cukiernik. Krytykiem był np. Milton Friedman, chyba Robert Gwiazdowski, Michalkiewicz.

RAZ nawet w jakimś artykule domagał się Nobla dla Balcerowicza
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Balcerowicz powinien...
...zostać
35%
 35%  [ 7 ]
...odejść
50%
 50%  [ 10 ]
..nie wiem
15%
 15%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 14:56, 03 Lut 2007    Temat postu:

Spaulding napisał:
"Prezesem katowickiego węgla został 29 letni politolog :/ "
no to co?
jak to zauważył pewien człowiek - współcześnie Boy Żeleński nie mógłby być tłumaczem...


To, że koleś nie ma pojęcia o kierowaniu spółką i jest w pełni sterowany, a to napewno nie sprzyja wydajności.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> Ideologia, religia, światopogląd Wszystkie czasy w strefie GMT - 3.5 Godziny
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin