Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego
i innych zwolenników WOLNOŚCI
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UPR w bloku z Samoobroną

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> JKM Media, wydarzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ciszu
Gość






PostWysłany: Sob 3:08, 02 Cze 2007    Temat postu: UPR w bloku z Samoobroną

Wielkie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem z kim komitet wyborczy UPR zblokował się w podlaskich wyborach. W pierwszym momencie nie chciało mi się wierzyć. Przeczytałem więc jeszcze raz, bo nie docierało do mnie, że UPR jest w bloku z Samoobroną. Głosując na kapitalistów wpierasz socjalistów. Ciekawa forma krzewienia kapitalizmu. Gratuluję ideowości.
Nie będę się rozpisywał, ale milczeć też nie wypada. W związku z tym że jestem z podlaskiego interesuję się kampanią przed nadchodzącymi wyborami do Sejmiku Województwa. Podlasie zawsze było oazą dla wszelkiego rodzaju obserwatorów. Nad Biebrzę i Narew przyjeżdżają ornitolodzy obserwować ptaki, a w ostatnich tygodniach obserwuje się przedwyborcze ruchy różnych partii.
Mimo, że nieczęsto dane mi było zgadzać się z linią UPRu zawsze ceniłem ją za ideowość. Nie podoba mi się pomysł restauracji monarchii i boję się proponowanej przez nią całkowitej likwidacji systemu socjalnego. Mimo tych różnic szanuję UPR, bo są to ludzie z którymi można podyskutować na wysokim poziomie. Wielkie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem z kim komitet wyborczy UPR zblokował się w podlaskich wyborach. W pierwszym momencie nie chciało mi się wierzyć. Przeczytałem więc jeszcze raz, bo nie docierało do mnie, że UPR jest w bloku z Samoobroną.

Nie byłbym tak zdziwiony, gdyby Janusz Korwin-Mikke na każdym kroku nie, atakował państwa opiekuńczego. Nie wyzywał (bo w ustach JKM to obelga) niemal wszystkich od socjalistów i populistów. Na swoim blogu o socjalistach pisał w ten sposób: „Socjaliści dzielą się na dwa gatunki: idiotów[...]i cwanych oszustów”, a o pewniej kobiecie : „to idiotka – dbająca o socjalizm, bo w socjalizm wierzyła”. Ostatnio na stronie podlaskiego UPR nawet PO mianował populistami. Krytykując niedoceniającą go gazetę nazwał „organem prasowym pewnego POpulistycznego ugrupowania”.
Skoro jednak tak brzydzi się socjalistami i populistami dziwni mnie alians z Samoobroną. Przecież to najbardziej prosocjalna i populistyczna partia w Sejmie Rzeczpospolitej. To właśnie Samoobrona najmocniej zabiega o państwowe ingerowanie w gospodarkę. Dziwi mnie ten związek ultrakapitalistycznych ideowców z socjalistami. Dzięki głosom wyborców Unii Polityki Realnej do Sejmiku wejdzie Samoobrona. Głosując na kapitalistów wpierasz socjalistów. Ciekawa forma krzewienia kapitalizmu. Gratuluję ideowości.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czytelnik niezalogowany
Gość






PostWysłany: Sob 8:03, 02 Cze 2007    Temat postu:

w podlasiu upr blokowalo listy z pisem nie z samoobrona... co ty tu inputujesz...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
.
Gość






PostWysłany: Sob 8:24, 02 Cze 2007    Temat postu:

Cytat:

(2007-04-27)
Wybory na Podlasiu
„Najazd” polityków

20 maja odbędą się przedterminowe wybory do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Znane są już komitety, które będą walczyć o mandaty radnych. Wszystkie liczące się w kraju siły polityczne postanowiły stanąć do walki. Przez najbliższe tygodnie będziemy mieli do czynienia z zaciętą kampanią wyborczą, wszak gra idzie nie tylko o wpływy w województwie, ale i o pozycję poszczególnych ugrupowań w całym kraju. Dlatego Podlasie przeżywa prawdziwy najazd polityków.

Ponowne wybory samorządowe na Podlasiu to skutek tego, że wybrani w listopadzie radni nie potrafili zbudować stabilnej koalicji i stworzyć całego Zarządu Województwa. Prawo w takim wypadku jest jednoznaczne: sejmik ulega rozwiązaniu i mają się odbyć nowe wybory.

Tak czy inaczej jest to sytuacja wyjątkowa. Tyle, że może się powtórzyć. Powód jest prosty – parzysta liczba radnych. Jest ich 30, a wtedy zagrożenie sytuacją równego podziału mandatów między dwie koalicje jest realne. Wszystko załatwiłoby zwiększenie liczby mandatów do 31… lub jej zmniejszenie.

Tłok do Sejmiku

Szesnaście komitetów wyborczych i prawie ośmiuset kandydatów wystartuje w ponownych wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wśród zarejestrowanych komitetów są wszystkie liczące się w skali kraju partie polityczne. Poza nimi wystartują również Unia Polityki Realnej z Januszem Korwinem-Mikke, Białoruski Komitet Wyborczy, Piast, Nasze Podlasie czy Podlasie XXI Wieku Krzysztofa Kononowicza. W wyborach wystartuje także Związek Słowiański oraz komitet „Obwodnice TAK, Ekoterroryzm NIE”. Ten ostatni komitet powstał ze względu na bieżące zapotrzebowanie polityczne. Wszak wszyscy wiedzą, że jednocześnie z wyborami samorządowymi odbędzie się referendum w sprawie budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy.

Problemy z rejestracją miało Podlasie XXI wieku Krzysztofa Kononowicza. Natomiast Federacja Zielonych spróbuje swoich sił jedynie w Białymstoku. Z trzydziestu radnych, którzy przez trzy miesiące nie potrafili wyłonić władz województwa, tylko jeden nie ubiega się o reelekcję.

Dwa bloki

By w wyborach samorządowych odnieść sukces, należy dokonać zblokowania list, dlatego większość z 16 komitetów wybrała start w takich porozumieniach. Powstały dwa bloki. Pierwszy tworzy PO, PSL, Nasze Podlasie i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Drugi stanowią PiS, LPR, Samoobrona, Komitet Wyborczy Wyborców „Piast” (działacze PSL „Piast”), Komitet Wyborczy Wyborców „Obwodnice – Tak, Ekoterror – Nie” oraz Unia Polityki Realnej Janusza Korwin-Mikke. W żadnym bloku nie znalazła się Lewica i Demokraci. Przedstawiciele koalicji SLD-SDPL-Partia Demokratyczna i Unia Pracy uważają, że samodzielnie osiągną sukces.

Jeśli chodzi o dwa silne bloki to w lepszej sytuacji wydają się być porozumienie tworzone przez partie koalicji rządzącej krajem. Nawet na listach mniejszych ugrupowań takich jak „Piast”, czy UPR można spotkać osoby popularne nawet w skali kraju. Przykładem jest Janusz Korwin-Mikke. Ten publicysta, wielokrotny kandydat na prezydenta Polski, otwiera listę UPR w okręgu miasta Białystok.

Lewica nie jest silniejsza

Przez ostatnie miesiące sporo mówiło się, kto wystartuje do sejmiku. Do polityki mieli wrócić dawni wpływowi politycy SLD: Włodzimierz Cimoszewisz oraz Mieczysław Czerniawski. Skończyło się na plotkach, bowiem okazało się, że Cimoszewiczowi dobrze w Puszczy Białowieskiej i nie śpieszno mu do lokalnej polityki. Z kolei były poseł SLD, Mieczysław Czerniawski nie stanął do boju, gdyż wyjeżdża do USA.
Na listach LiD brakuje byłej posłanki z SDPL Barbary Ciruk. Niewątpliwie to spore osłabienie. Ta była dziennikarka TVP Białystok cieszy się stosunkowo dużym poparciem w stolicy województwa podlaskiego.

Znani w regionie i kraju

Na listach wyborczych do Sejmiku Województwa Podlaskiego znaleźć można ludzi znanych. Poza Januszem Korwinem – Mikke (który według „Kuriera Porannego” kupił ziemię w województwie podlaskim i dzięki temu może wystartować w wyborach) i a z Podlasia XXI wieku – Krzysztof Kononowicz.

Wśród kandydatów mamy do czynienie z wieloma byłymi parlamentarzystami oraz znanymi w regionie samorządowcami. Z PSL startuje szef podlaskich struktur partii, były poseł i wieloletni radny sejmiku prof. Adam Dobroński. Ludowców wspiera były poseł PiS z ubiegłej kadencji Wojciech Borzuchowski. Na listach LiD możemy znaleźć wieloletniego posła SLD Jana Syczewskiego. To on, kilka lat temu, jako przedstawiciel mniejszości białoruskiej w Polsce, chwalił rządy Aleksandra Łukaszenki. Poza tym lewicę wspiera były marszałek województwa podlaskiego Jan Krzyżewski oraz znany działacz SLD w Białymstoku, Zbigniew Krzywicki. Na liście LPR można znaleźć byłego senatora oraz wieloletniego wicewojewodę podlaskiego Leszka Lewoca.

Ciekawe listy ma również Komitet Wyborczy Wyborców „Piast”. Tworzą go działacze PSL „Piast” oraz ludzie związani z byłym wicemarszałkiem województwa podlaskiego Krzysztofem Tołwińskim. Zresztą w listopadowych wyborach Tołwiński był liderem listy PSL. Jednak podczas wyboru władz samorządu województwa podlaskiego przeszedł na stronę PiS. Od tego momentu nie było możliwości dalszej współpracy byłego wicemarszałka z partią Waldemara Pawlaka. Start Krzysztofa Tołwińskiego z „Piasta” może być dużym osłabieniem dla PSL na Podlasiu. Wszak jest to bardzo znana postać. W wyborach parlamentarnych 2005 roku startował z 4 miejsca na liście PSL i uzyskał drugi wynik – 4714 głosów. Tołwiński przegrał mandat, ale uzyskał większe poparcie niż idący z pierwszego miejsca były poseł, Adam Dobroński oraz wieloletni parlamentarzysta partii Waldemara Pawlaka, Józef Mioduszewski.

Partie można zmieniać

Porównując dzisiejszy kształt list wyborczych PiS i PO z tymi z listopada, można odnieść wrażenie, że niewiele się na nich zmieniło. Jedynym zaskoczeniem jest wystawienie z PO związanego z ZChN byłego prezydenta Białegostoku Ryszarda Tura.

W listopadowych wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego z listy PiS kandydował znany białostocki samorządowiec Jacek Żalek. Jednak po zdobyciu mandatu radnego przeszedł na stronę PO i dziś jest kandydatem tej partii. Zresztą dzięki wyborom na Podlasiu poznajemy prawdziwą twarz partii Donalda Tuska. Okazuje się, że wiele łączy PO z Lewica i Demokratami. Przez ostatnie tygodnie głośno mówiło się, że z LiD będzie kandydował Maciej Zajkowski, który w listopadzie był kandydatem do sejmiku województwa podlaskiego z PO. Ostatecznie Zajkowski nie kandyduje, ale przenikanie między PO i LiD jest widoczne. W listopadowych wyborach do Rady Miejskiej Łomży z listy PO kandydował były radny z SLD Zbigniew Aleksander Szponarski. Dziś kandyduje do Sejmiku z LiD.

Liderzy partii ruszyli w teren

O tym, że przedterminowe wybory samorządowe do Sejmiku Województwa Podlaskiego są ważne dla wszystkich liczących się partii politycznych może świadczyć „najazd” liderów ugrupowań na Podlasie. W ostatnich tygodniach Białystok odwiedził premier Jarosław Kaczyński, wicepremierzy Andrzej Lepper i Roman Giertych, oraz lider PO Donald Tusk. Każdy z nich zachęcał do głosowania na swoją partię. Jednak to nie jedyni goście. Miasta województwa podlaskiego objeżdża lider UPR Janusz Korwin-Mikke. Pomaga mu słynny publicysta Stanisław Michalkiewicz, który ostatnio odwiedził między innymi Łomżę. Przedstawiono wówczas kandydatów UPR do Sejmiku. Również politycy PSL „Piast” są bardzo aktywni. Ostatnio Podlasie odwiedził eurodeputowany, jeden z założycieli „Piasta”, Janusz Wojciechowski.

* * *

Wcześniejsze wybory stały się poważnym sprawdzianem dla przedstawicieli sceny politycznej. Wszystko wskazuje, że przez najbliższe tygodnie, do czasu wyborów, województwo podlaskie odwiedzi wielu liderów partii politycznych. Będą przekonywać do głosowania na swoich kandydatów. Wszak wcześniejsze wybory stały się poważnym sprawdzianem dla przedstawicieli sceny politycznej. Dla wielu ugrupowań poparcie uzyskane na Podlasiu będzie ziarnkiem nadziei na lepszą przyszłość. Ci, co poniosą w nich klęskę, będą musieli zastanowić się, w jaki sposób przekonać do siebie ludzi.

Andrzej Bartosiewicz


Także, choć samemu nie bardzo podobało mi się umieszczenie SO w bloku z PiSem, LPRem i UPRem, to jednak w przypadku tego ostatniego, miał on i tak większe szanse przedostania sie do sejmiku właśnie z tej prorządowej listy, niźli z konkurencyjnie aferalnie-postkomuszej PO-PSLu, gdzie mafijni pseudoliberałowie półTuska analogicznie jak w 2001 roku chcieli by przejąć UPRowski elektorat ideowy na swój własny antypolski interes.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikkeforapl
Administrator



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Sob 11:50, 02 Cze 2007    Temat postu:

Twój cały post opiera się na błędnym rozumieniu czym jest blok wyborczy, stąd jego bzdurność.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
.
Gość






PostWysłany: Sob 12:00, 02 Cze 2007    Temat postu:

Fakt, że zupełnie niezobowiązujący "blok", nie może się bynajmniej równać z jakakolwiek koalicyjnością, co najlepiej udowodnił fakt, iż po owych wyborach na Podlasiu zawiązał się w sejmiku "rząd" PiSu z PSLem (12 + 5 mandatów na 30 w sumie), choć przecież obie te partie startowały z przeciwstawnych sobie "bloków".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikkeforapl
Administrator



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1537
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 72 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kilka osób pod jednym nickiem

PostWysłany: Sob 12:56, 02 Cze 2007    Temat postu:

Tworzenie bloków to WYŁĄCZNIE arytmetyka i swego rodzaju hazard (uwaga: nie utworzenie bloku to też hazard - przy obecnej ordynacji nie da się od niego uciec).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
.
Gość






PostWysłany: Sob 15:04, 02 Cze 2007    Temat postu:

Dokładnie... tym bardziej, że partie "niezblokowane" praktycznie nie mają większych szans na zwycięstwo, gdyż nawet potencjalnie słabsze od nich formacje mogą znacznie więcej zyskać punktów procentowych w końcowym bilansie, właśnie za sprawą słabszych ugrupowań z ich bloku, od których zwyczajnie przejma poparcie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> JKM Media, wydarzenia Wszystkie czasy w strefie GMT - 3.5 Godziny
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin